Manja slova Veća slova RSS
MFA.GOV.ME mail
Diplomarius
Evidencija iseljenika

MVP


MVPEI
MARRI
CEI

MVPEI

PDV i Carina

Preseansi šefova stranih misija po datumu predaje akreditivnih pisama

Red prvenstva

 

 

Rumunija

* Nj.E.gdin Ferdinand Nagi.........................25 novembar 2013

Alžir

Nj.E.gdin Abdelhamid Chebchoub.......................26 jun 2015

Kuvajt

Nj.E.gdin Yousef Abdulsamad..............................26 jun 2015

Malta

Nj.E.gdin Jaime Cremona...............................15 januar 2016

DNR Koreja

Nj.E.gdin Cha Kon II ........................................25 mart  2016

Kipar

Nj.E.gdin Constantinos Eliades.............................24 jun 2016

Švedska

Nj.E.gdin Jun Lundin ..............................................26 jul 2016

Švajcarska

Nj.E.gdin Philippe Guex...............................13 septembar 2016

Meksiko

Nj.E.gdin Marco Antonio Garcia Blanco.......13 septembar 2016

Čile

Nj.E.gdin Juan Nilo Valendor........................19 septembar 2016

Palestina

*Nj.E.gdin Rabii Alhantouli.................................10 oktobar 2016

Hrvatska

*Nj.E.gdin Veselko Grubišić.................................12 januar 2017

Bangladeš

Nj.E.gdin Hassan Mahmood Khandker................12 januar 2017

Katar

Nj.E.gdin Mubarak bin Fahad Al-Thani.................... 05 maj 2017

Letonija

Nj.E.gdin Vilmars Henins.......................................... 25 maj 2017

Indija

Nj.E.gđa Renu Pall....................................................25 maj 2017

Island

Nj.E.gdin Martin Eyjolfsson .......................................26 maj 2017

Filipini

Nj.E.gđa Maria Fe T.Pangilinan...................................21 jul 2017

Austrija

*Nj.E.gđa Anna Janković.............................................21 jul 2017

Češka

*Nj.E.gdin Karel Urban........................................20 oktobar 2017

Kanada

Nj.E.gđa  Kathleen Czaba...............................08 decembar 2017

Danska

Nj.E.gdin Anders Christian Hougard................08 decembar 2017

Bjelarusija

Nj.E.gdin Valeriy Brylev....................................08 decembar 2017

Japan

Nj.E.gdin Tauchi, Masahiro...................................30 februar 2018

Peru

Nj.E.gđa Maria Eugenia Echeverria Herrera.........12 februar 2018

Italija

*Nj.E.gdin Luca Zelioli...............................................29 mart 2018

Kuba

Nj.E.gdin Gustavo Trista del Todo.............................29 mart 2018

Tunis

Nj.E.gdin Seyf Allah Rejeb.........................................29 mart 2018

Pakistan

Nj.E.gdin Iftekhar Aziz....................................................23 jul 2018

Mongolija

Nj.E.gđa  Battungalag Genkhuurai..................................23 jul 2018

Togo

Nj.E.gdin Calixte Batossie Madjoulba..............................23 jul 2018

Kina

*Nj.E.gdin Liu Jin................................................06 septembar 2018

Njemačka

*Nj.E.gdin Robert Heinrich Weber.......................06 septembar 2018

Mađarska

*Nj.E.gdin József Négyesi.................................. 06 septembar 2018

Sjeverna Makedonija

*Nj.E.gdin Mihajlo Trpkoski .................................06 septembar 2018

Poljska

*Nj.E.gdin Artur Dmochowski...............................06 septembar 2018

Albanija

*Nj.E.gdin Ridi Kurtezi...........................................19 novembar 2018

Belgija

Nj.E.gdin Koenraad Adam......................................19 novembar 2018

Australija

Nj.E.gđa Ruth Stewart.............................................19 novembar 2018

Kazahstan

Nj.E.gdin Tolezhan Barlybayev.................................19 novembar 2018

Saudijska Arabija

Nj.E.gdin Abdulmomen Mohammed Sharaf..............19 novembar 2018

Sjedinjene Američke Države

*Nj.E.gđa Judy Rising Reinke……..……………….…..20 decembar 2018

Estonija

Nj.E.gđa Kristi Karelsohn............................................20 decembar 2018

Šri Lanka

Nj.E.gdin Karunasena Hettiarachchi...........................20 decembar 2018

Mauritanija

Nj.E.gdin Hamed Sidi Mohamed.................................20 decembar 2018

Turska

*Nj.E.gđa Songül Ozan ...................................................08 februar 2019

Bugarska

*Nj.E.gđa Meglena Ivanova Plugtschieva-Alexandrova....08 februar 2019

Republika Koreja

Nj.E.gdin Choe Hyoung-chan...........................................08 februar 2019

Egipat

Nj.E.gdin Saïd Hindam...........................................................13 maj 2019

Gruzija

Nj.E.gdin Zaal Gogsadze........................................................13 maj 2019

Indonesija

Nj.E.gdin Mochammad Chandra Widya Yudha.....................13 maj 2019

Vijetnam

Nj.E.gdin Dang Tran Phong....................................................13 maj 2019

Brazil

Nj.E.gdin Eduardo Botelho Barbosa.......................................13 maj 2019

Finska

Nj.E.gdin Kimmo Lähdevirta......................................................01 jul 2019

Malta

Nj.E.gdin Karl Izzo......................................................................01 jul 2019

San Marino

Nj.E.gđa Sylvie Bollini.................................................................01 jul 2019

Argentina

Nj.E. gdin Estanislao A. Zawels ......................................................01 jul 2019

Irak

Nj.E. gdin Fakhri Hassan Mahdi Al Issa..........................................01 jul 2019

Kosovo

*Nj.E.gdin Ylber Hysa....................................................09 septembar 2019

Rusija

*Nj.E.gdin Vladislav Vladislavovič Maslennikov.............09 septembar 2019

Bosna i Hercegovina

*Nj.E.gdin Branimir Jukić...............................................09 septembar 2019

Slovenija

*Nj.E.gdin Gregor Presker............................................09 septembar 2019

Novi Zeland

Nj.E.gdin Anthony George Simpson.............................09 septembar 2019

Jermenija

Nj.E.gdin Ashot Hovakimian..........................................01 novembar 2019

Urugvaj

Nj.E.gdin Enrique Loedel..............................................01 novembar 2019

Nizozemska

Nj.E.gdin Gilles Arnout Beschoor Plug.........................01 novembar 2019

Luksemburg

Nj.E.g. Philippe Donckel...............................................01 novembar 2019

Grčka

*Nj.E.g. Panayotis Partsos............................................10 decembar 2019

Portugal

Nj.E.gđa  Virginia Pina..................................................10 decembar 2019

Noreška

Nj.E.g. Jørn Eugene Gjelstad.......................................10 decembar 2019

Laos

Nj.E.g. Sithong Chitnhothinh...............................................28 januar 2020

Gana

Nj.E.gđa Eudora Hilda Quartey Koranteng.........................28 januar 2020

Srbija

*Nj.E.g.  Vladimir Božović....................................................28 januar 2020

Slovačka

*Nj.E.g. Boris Gandel...............................................................19 maj 2020

Ujedinjeni Arapski Emirati

*Nj.E.gđa Nabila Abdelaziz Nasser Saeed Alshamsi...............19 maj 2020

Litvanija

Nj.E. gđa Jurate Raguckiene.......................................................09 jul 2020

Irska

Nj.E. gdin Ronan Gargan..............................................................09 jul 2020

Ujedinjeno Kraljevstvo

*Nj.E.gđa Karen Maddocks.............................................22. septembar 2020.

Delegacija Evropske unije

*Nj.E.gđa Oana Cristina Popa...........................................22. septembar 2020.

*Sjedište u Podgorici